Область застосування
Папір з водяними знаками, УФ та хімічним захистом постачається в Україну безпосередньо від виробника. Країна виготовлення - Чехія. Папір сертифікований в Україні відповідно діючого санітарного законодавства. Окрім водяного знаку, папір містить видимі та невидимі захисні волокна, що світяться в ультрафіолетових променях, а також декілька ступенів захисту від дії хімічних сполук.
Папір рекомендований для виготовлення документів, захищених від підробок, а також документів з необмеженим або тривалим терміном використання:
- дипломи;
- фірмові бланки;
- запрошення;
- квитки;
- сертифікати якості;
- грамоти;
- гарантійні талони;
- сертифікати походження.
Технічні характеристики паперу
- Без оптичних відбілювачів, тьмяний в УФ-освітленні
- Склад волокна – 100% целюлоза
- Поверхнева вбирність води при однобічному змочуванні (Коbb 60) – 28-45 г/см2
- Вологість – 4-7 %
- Водяний знак - нефіксований, у вигляді піраміди
- Захисні волокна трьох кольорів:
- видимий червоний / червоний флуоресцентний в УФ-освітленні
- видимий світло-жовтий / жовтий флуоресцентний в УФ-освітленні
- видимий синій
- Хімічний захист від дії кислот, органічних розчинників та відбілюючих речовин
Wiki
Захисні волокна
Захисні кольорові волокна - це ниточки, що добавляются в паперову суспензію на стадії виготовлення паперу. Вони знаходяться в структурі паперу і не відокремлюються від нього, розміщені хаотично по всій площині. Можуть бути як видимі та невидимі при денному освітленні. Видимі при денному освітленні волокна можуть бути різних кольорів, під дією УФ променів змінюють своє забарвлення. Невидимі волокна - при денному освітленні кольору не мають, проявляються лише під дією УФ променів - дають люмінесценцію певних кольорів.
Водяний знак (філігрань)
Це зображення або малюнок, що є частиною структури паперу, який виглядає світліше при перегляді на просвіт або темніше при перегляді на темному фоні.
Водяний знак одержують в процесі виготовлення паперу шляхом вдавлення металевого валика або егутера в папір.
Хімічний захист
Хімічний захист базується на використанні у складі паперу речовин, здатних реагувати на дію певних хімічних сполук. Хімічний захист передбачає реакцію паперу на певний розчинник, групу або клас розчинників. Це забезпечує захист поліграфічної продукції від підробок, оскільки унеможливлює виправлення надрукованої продукції хімічним способом. Спроба підробки поліграфічної продукції може бути визначена візуально або спеціальними методами.